Kilis'te 7 Aralık coşkuyla kutlandı

  

 Devamı

 

 VİDEO

Devamı

 

 Kilis'in il oluşunun 25. yıldönümü

Kilis’imizin il oluşunun 25. yıldönümünü yürekten kutlar, İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, saygıdeğer hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.  

 Devamı

Derneğimiz
  Dernek Tüzüğü
  Kurucu Üyeler
  Dernek Organları
  Üyelik Başvuru Formu
  Ziyaretçi Defteri
Kilis Hakkında
  Tarihçe
  Coğrafi ve İdari Yapı
  Ekonomi
  Kültür
  Turizm
  Eğitim
  Spor
  Kilis Yemekleri
  Basında Kilis
  Telefon Rehberi
  İlçeler

"Yardımlaşma; dostluğun direği, insanlığun gereğidir." Derneğimize yardımlarınızı bekliyoruz.

   Nazan Sezgin'in kaleminden   Kilisli Muallim Rif'at Bilge

Hava Durumu

Döviz Kurları


Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  3030734
Bugün Ziyaretçi :  1025
Aktif Ziyaretçiler :  4

Düğün güzeldi...

Atlı Spor  Kulübünde gökemli Düğün

 Düğün Güzeldi...

Ankara (Efece Haber) - Ankara “Atlı Spor Kulübü” bahçesinde gönüllerde özlemi duyulan görkemli bir düğün töreni vardı. Kilis’in tanınmış iş adamlarından Mehmet Evran’ın iktisatçı kızı Esra Evran ile İşadamı Mithat Ertuğ’un iktisatçı oğlu Münir Ertuğ görkemli bir düğün töreni ile evlendiler.
*
Düğüne; her iki tarafın yakın aile dostlarının yanı sıra çok sayıda sanatçı, politikacı, öğretim üyeleri, bürokratlar, ünlü iş adamları davetliydi.
*
Emekli Tüm General Sıtkı Orun, Türkiye Odalar Birliği Savunma  Sanayii Meclis Başkanı  emekli Tuğ General Yılmaz Küçükseyhan, Tuğ General Faruk Alpaydın, Ankara Milletvekili Reha Denemek,  Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna bu görkemli düğünde ilgi oldağı oldular.
*
Düğüne o kadar çok çiçek gelmişti ki, giriş çiçek bahçesine dönmüştü adeta.
 

 
Bir moda evinde, özel olarak diktirilen gelinlik Esra’ya çok yakışmıştı. Yakışıklı damat Münir’in kolunda tören bahçesine girerken, bir kraliçe kadar mağrur ve güzeldi. Tolunay Ailesi başta olmak üzere, “Allah nazardan saklasın” dedirtti herkese.

Genç çiftlerin nikâh şahitliğini; Prof. Dr. Ergün Ertuğ ile Dr. Ahmet Dinçer Evran yaptı. Nikah kıyılırken gelin ve damat kadar kız babası Mehmet Evran ve eşi Zülal Evran’da oldukça heyecanlı ve mutluydu. Birlikte masaları tek tek dolaşarak bütün davetlilerle ayrı ayrı ilgilendiler.

Kız tarafı Kilisli olduğu için, düğünde çok sayıda Kilisli davetli vardı. Tuğ General Faruk Alpaydın, Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Gazeteci-Yazar M. Yahya Efe, YOYAV Genel Başkanı Dr. İbrahim Ateş, Eczacı Mennan Korkmaz, Eczacı İbrahim Beşe, Kilis eski 1. Sınıf Emniyet Müdürü Nihat Çakar, eşleriyle birlikte düğünde en çok eğlenenlerdendi.
Yılın Hayırsever Annesi Maraşlı İş kadını Melek İpek’in zarif çiçeği ile düğüne gelişi de Evran Ailesini çok mutlu etmişti.
 

 

 
Orkestranın çaldığı birbirinden güzel parçalar eşliğinde, Sanatçı Elif Tecer güzel sesi ile gönüllere hitap ederken, nikâhtan sonra gelin damadın dansı, beğeni ile izlendi. Gelin ve damadın anne ve babaları bu dansı izlerken duygulu anlar yaşadılar. Kız babası Mehmet Evran ile eşi Zülal hanımın işi daha zordu. Mutluydular, heyecanlıydılar ve duygu doluydular… Tabi kolay mı kız gelin etmek? Kız anne ve babaları bunu çok iyi bilirler.
Gelin hanımın ablası
Ebru Topçu ise, çok neşeliydi. Esprili konuşmaları ve zarif hareketliliği ile etrafa güzellik ve neşe saçarak, masaların ilgi odağı oldu.
Ebru Topçu babası Mehmet Evran'la dans ederken hayranlıkla izlendi.
 

 

 
Evce Organizasyon’un düzenlediği bu görkemli düğünde, dev “Düğün Pastası” da güzeldi. Geç vakitlere kadar devam eden ve dolarların havada uçtuğu gecede, davetliler gönüllerince yiyip içip eğlenerek güzellikleri paylaşarak çoğalttılar.
Çünkü düğün güzeldi. Evran ve Ertuğ Aileleri de, çocuklarının mürüvvetini gördükleri için heyecanlı, sevinçli, duygulu ve mutluydular.
Efece Haber İnternet Gazetesi olarak bizden de en güzel mutluluk onlara.
 
 Bu güzel düğünden fotoğraf kareleri

 

 

 Eczacı Mennan Korkmaz, eşi Adalet Korkmaz, kızı Nida ve oğlu Alper'le birlikte, dostlarıyla güzellikleri paylaşarak çoğalttılar.

 

Kilis Yardımlaşma Derneği [ 20.7.2010
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Tuğgeneral Karakuş’tan Vali Ayvaz’a ziyaret
İbrahim GÜNEŞ/KİLİS (Efece Haber) - Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Kilis’e gelerek Vali Turhan Ayvaz’ı ziyaret etti.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 19.1.2009 Devamı
 
Atatürk, Amerika’da New York Türkevi’nde Anıldı
Kebire Kayabaş/Amerika Newyork-Newjersey (Efece Haber) - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete yolculuğunun 71. yılı New York Türkevi’nde düzenlenen törenle anıldı.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 14.11.2009 Devamı
 
Yavaşça ve Esen Aileleri’nin mutlu günü
İstanbul (Efece Haber) – KBB Operatörü Dr. Sezai Yavaşça’nın Robert Koleji ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu kızı Ceylan Yavaşça ile İzmir’in tanınmış işadamlarından Osman Esen’in Av. oğlu Ferit Esen nişanlandılar.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 6.1.2011 Devamı
 
Yazarlar
M. Yahya EFE

Kilis’e ek Yoğun Bakım Servisi
Hüseyin TOPRAK

BAYRAMINIZI KUTLAMIYORUM
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok!
Mehmet KADIOĞLU

MİRAÇ MUCİZESİ
Kebire KAYABAŞ

Bayramınız kutlu olsun…
Atilla YÜNCÜOĞLU

Bu gönül varya...
Harika ÖREN
Meryem DEMİR

Bir Bilge Kişiyi andık…
Gonca TOKUZ
Ahmet BARUTÇU
Nejat TAŞKIN

Yazar Sami Kabasakaloğlu'un Tarihi Romanı

GENEL KURUL DUYURUSU

DUYURU
TRT Şef ve Sanatçılarının yönettiği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarımıza, her yaşta sesi güzel bay ve bayanlar alınacaktır. İlgilenenlerin;
ön görüşme yapmak için, aşağıdaki telefonlara müracaat etmeleri duyurulur.
Derneğimizde; Ud ve Bağlama dersleri de verilir.
*
Tel:
0.532- 473 03 79
 0.533- 680 87 16 
 

Maço'muzu kaybettik!

Biz seni çok sevdik Maço

 

Her Hakkı Saklıdır. Kilis Yardımlaşma Derneği © 2009