Kilis'te 7 Aralık coşkuyla kutlandı

  

 Devamı

 

 VİDEO

Devamı

 

 Kilis'in il oluşunun 25. yıldönümü

Kilis’imizin il oluşunun 25. yıldönümünü yürekten kutlar, İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, saygıdeğer hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.  

 Devamı

Derneğimiz
  Dernek Tüzüğü
  Kurucu Üyeler
  Dernek Organları
  Üyelik Başvuru Formu
  Ziyaretçi Defteri
Kilis Hakkında
  Tarihçe
  Coğrafi ve İdari Yapı
  Ekonomi
  Kültür
  Turizm
  Eğitim
  Spor
  Kilis Yemekleri
  Basında Kilis
  Telefon Rehberi
  İlçeler

"Yardımlaşma; dostluğun direği, insanlığun gereğidir." Derneğimize yardımlarınızı bekliyoruz.

   Nazan Sezgin'in kaleminden   Kilisli Muallim Rif'at Bilge

Hava Durumu

Döviz Kurları


Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  2961846
Bugün Ziyaretçi :  855
Aktif Ziyaretçiler :  8

YOYAV’dan Yoksul dostlarına şükran palketi

YOYAV’dan Yoksul dostlarına şükran palketi

Ankara (Efece Haber) – 16. Yoksullarla Dayanışma Haftası’nın etkinliklerine katılan kuruluşların başkanlarına, Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı (YOYAV) tarafından şükran plaketi verildi.
Vakf Genel Merkezinde düzenlenen toplantıya; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, Gölbaşı Belediye Başkanı Abdülnasır Haşlak, Koza davetiyeleri yönetim kurulu üyesi Melek İpek, Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı M. Yahya Efe, Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural, Özel Çağrı Okulları Kurucu Müdürü Nuran Altunbaş, Anayurt Gazetesi imtiyaz sahibi Naci Alan, Müteşebbis Gelişim Vakfı Başkanı Nurettin Konaklı, Gölbaşı Karma Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Hulusi Gürpınar, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Yard. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan, Tur-Center Turizm ve Seyahat Acentası Sahibi Seyit Ali Dosdoğru ve çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri katıldı.

Haftanın etkinliklerine katılan 33 kurum ve kuruluşun temsilcilerine şükran plaketleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve YOYAV Genel Başkanı Dr. İbrahim Ateş tarafından takdim edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Melih Gökçek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek törende yaptığı konuşmada, YOYAV’ın çalışmalarıyla örnek kuruluş olduğunu, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar birçok ortak işler yaptıklarını hatırlatarak “YOYAV’a yakın olma sebebimiz, yoksullara yakın olma hassasiyetimizdir” dedi.
 
YOYAV Genel Başkanı Dr. İbrahim Ateş’te konuşmasında, davalarına destek veren kuruluşlara teşekkürü yerine getirilmesi gereken zevkli bir borç kabul ettiklerini ifade etti.

Ateş, yaptığı konuşmada: “Yoksullarla Dayanışma Haftasını on altı yıldır bazı bakanlık, belediye, vakıf, dernek, oda, sendika ve benzeri kuruluşlar işbirliği yaparak, yoksullukla mücadele yolunda birlikte yürümeye çalışmaktadır. Bu onurlu yolculukta dost ve kardeş kuruluşların yetkililerine, hazırladığımız plaket ve
şükran belgelerini sunarken, onlara sevgi ve saygılarımızı da sunmuş olmanın bilinç ve bahtiyarlığı içindeyiz. Kardeşlerimizden hiçbirinin bizden herhangi bir belge veya plaket beklentisi içinde olmadığı gibi, böyle bir şeye ihtiyaç duymadığını da biliyoruz. Ancak iyiliğe ilgisiz kalmayıp, ilişkilerimizi geliştirmemize, hayırla hatırlanmamıza ve bizden sonra geleceklerin örnek alacakları birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize neden olması için bu şükran plaketlerini takdim ediyoruz” dedi.

    Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı M. Yahya Efe, A.Ü İlahiyat fakültesi Din Psikolojisi  Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Öznur Özdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Temel

 
Şükran plaketlerini alan kurum ve kuruluşların yetkilileri de, YOYAV’ın örnek hizmetlerinden övgü ile söz ederek başarılı çalışmalarının devamı dileğinde bulundular.
 
Sunulan ikramın alınmasıyla noktalanan toplantıya katılan davetliler birlik ve beraberlik ruhunun hakim olduğu huzur içinde salondan ayrıldılar.

 YOYAV Genel Başkanı Dr. İbrahim Ateş, Yoksullarla Dayanışma Haftası'na katkılarından dolayı Kilis Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı M. Yahya Efe'ye vakfın şükran palketini verdi.

 
 
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 19.1.2009
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Yardımlaşma dostluğun direği, insanlığın gereğidir
Yardımlaşma; dostluğun direği insanlığın gereğidir. Sizde Ramazan'da bir yoksul aileyi doyurun, bir öğrenciyi okutun.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 21.8.2009 Devamı
 
17. Yoksullarla Dayanışma Haftasına katılanlar
17. Yoksullarla Dayanaışması Haftası (12-18 Aralık 2009) etkinliklerine katılacak sivil toplum örgütleri
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 2.12.2009 Devamı
 
Yardımlaşmada örnek torun Ali İpek
Yardımsever iş kadını Melek İpek’in torunu Ali İpek, harçlığından biriktirdiği paraları, yardıma gereksinimi olan öğrencilere verilmek üzere hayır kurumlarına bağışlayarak yoksulu sevindiriyor.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 27.8.2009 Devamı
 
Yazarlar
M. Yahya EFE

Kilis’e ek Yoğun Bakım Servisi
Hüseyin TOPRAK

BAYRAMINIZI KUTLAMIYORUM
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok!
Mehmet KADIOĞLU

MİRAÇ MUCİZESİ
Kebire KAYABAŞ

Bayramınız kutlu olsun…
Atilla YÜNCÜOĞLU

Bu gönül varya...
Harika ÖREN
Meryem DEMİR

Bir Bilge Kişiyi andık…
Gonca TOKUZ
Ahmet BARUTÇU
Nejat TAŞKIN

Yazar Sami Kabasakaloğlu'un Tarihi Romanı

GENEL KURUL DUYURUSU

DUYURU
TRT Şef ve Sanatçılarının yönettiği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarımıza, her yaşta sesi güzel bay ve bayanlar alınacaktır. İlgilenenlerin;
ön görüşme yapmak için, aşağıdaki telefonlara müracaat etmeleri duyurulur.
Derneğimizde; Ud ve Bağlama dersleri de verilir.
*
Tel:
0.532- 473 03 79
 0.533- 680 87 16 
 

Maço'muzu kaybettik!

Biz seni çok sevdik Maço

 

Her Hakkı Saklıdır. Kilis Yardımlaşma Derneği © 2009